Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
To bardzo zasadne pytanie stawiane przez osoby, które nigdy w przeszłości nie podejmowały współpracy z adwokatem.
Każdy z nas doświadcza w życiu sytuacji lub zdarzeń wymagających profesjonalnej pomocy adwokata. Prawidłowe i sprawne przeprowadzenie postępowań sądowych wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia.
W życiu każdego z nas może pojawić się problem prawny. Wówczas skonsultowanie swojej sprawy z adwokatem może okazać się konieczne w celu ochrony swoich interesów (zarówna prywatnych jak i zawodowych). Profesjonalny pełnomocnik będzie w stanie ocenić jakie czynności należy podjąć, aby rozwiązać problem lub zminimalizować ewentualne negatywne skutki prawne.
Ile zatem kosztuje adwokat w Warszawie i od czego zależy wysokość wynagrodzenia?
Od czego zależy wysokość wynagrodzenia adwokata?
Wysokość wynagrodzenia adwokata za prowadzenie sprawy zależy od wielu czynników. Głównym determinantem warunkującym kwotę wyżej wskazanego świadczenia jest szeroko rozumiany charakter sprawy i stopień jej skomplikowania. Sprawy wielowątkowe wymagają poświęcenia na nie zdecydowanie więcej czasu, niż na sprawy prostsze, a to w oczywisty sposób wpływa na wysokość wynagrodzenia.
Im Państwa sprawa będzie „cięższa” i bardziej skomplikowana, tym wynagrodzenie adwokata będzie najpewniej wyższe. Dzieje się tak dlatego, że w takich sprawach adwokat musi wykazać się większym zaangażowaniem, a to z kolei będzie pochłaniać więcej czasu.
W niektórych sprawach wystarczające okaże się sporządzenie jednego dokumenty lub pisma procesowego, a niekiedy konieczne będzie sporządzenie wielu pism, zasięgnięcie opinii specjalistów, prowadzenie negocjacji i reprezentacja w Sądzie.
Dodatkowe koszty związane z prowadzeniem sprawy mogą w szczególności dotyczyć: kosztów dojazdu, kosztów długotrwałych negocjacji, kosztów związanych z udziałem w czynnościach odbywających się w terenie (np. oględziny nieruchomości).
Adwokat zawsze poinformuje Państwa o poszczególnych czynnościach – łącznie z kwotą, która winna być uiszczona na jego rzecz z tego tytułu. Transparentność w tym zakresie jest wysoce wskazana.
W praktyce będziecie mogli Państwo spotkać się z kilkoma modelami wynagrodzenia, tj.:
> system ryczałtowy;
> system godzinowy;
> system stałej obsługi prawnej;
> system success fee.
System ryczałtowy jest najprostszy. Adwokat przeanalizuje Państwa sprawę i określi kwotę wynagrodzenia, którą należy uiścić za jej prowadzenie.
System godzinowy to nic innego jak płacenie adwokatowi za każdą godzinę jego pracy. W tym modelu adwokat ustali stawkę godzinową, a następnie będzie monitorował swój czas pracy nad Państwa sprawą. Suma godzin poświęconych na sprawę zostanie przemnożona przez stawkę godzinową i w takiej wysokości będziecie Państwo musieli uiścić wynagrodzenie.
System stałej obsługi prawnej dotyczy zwykle przedsiębiorców, którzy potrzebują cyklicznego wsparcia prawnego. W tym modelu adwokat będzie otrzymywał stałe wynagrodzenie zwykle co miesiąc – niezależnie od ilości czynności, które będzie musiał podjąć.
System success fee cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących pomocy prawnej. Adwokat nie może jednak bazować tylko i wyłącznie na wynagrodzeniu od sukcesu (np. procencie od odzyskanej kwoty pieniędzy) – pozostaje to w sprzeczności z normami etycznymi obowiązującymi adwokatów. Obok wynagrodzenia za sukces musi zostać ustalona podstawa wynagrodzenia. Udzielenie odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje adwokat w Warszawie” wymaga wzięcia pod uwagę wielu okoliczności.
Ile kosztuje porada prawna w Warszawie?
Cena porady prawnej w Warszawie zaczynaja się od około 300 zł zł za godzinę konsultacji. Adwokat w trakcie porady prawnej przeanalizuje Państwa sprawę i zaproponuje dalsze rozwiązania. Jeżeli w Państwa przypadku zajdzie konieczność dalszej reprezentacji prawnej adwokat będzie w stanie wstępnie ocenić koszty prowadzenia całej sprawy.
Ile kosztuje adwokat w Warszawie?
Wysokość wynagrodzenia adwokata zależy zatem od wielu czynników. Udzielenie odpowiedzi na pytanie ile kosztuje adwokat w Warszawie – bez dokładnego poznania okoliczności sprawy – niestety nie jest możliwe ze względu na wielość okoliczności, które mogą wpływać na ostateczną cenę usług.
Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej, zachęcam do kontaktu z Kancelarią bezpośrednio pod numerem tel.: +48 696 599 733 lub też na adres mailowy:
kancelaria@adwokatplacheta.pl
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wsparciem naszej Kancelarii, to zaznaczamy, że świadczymy nasze usługi na terenie całego kraju, a w szczególności na terenie Warszawy.
Kancelaria świadczy swoje usługi w następujących dzielnicach: Bemowo (tutaj jest zlokalizowana Kancelaria), Adwokat Wola, Adwokat Włochy, Adwokat Ursus, Adwokat Ursynów, Adwokat Mokotów, Adwokat Bielany, Adwokat Białołęka, Adwokat Targówek, Adwokat Ochota, Adwokat Śródmieście, Adwokat Wilanów, Adwokat Praga - Południe, Adwokat Praga – Północ